Program


Hamupipőke az Operában

Hamupipőke az Operában

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, January 16 2021 10:00AM

HAMUPIPŐKE AZ OPERÁBAN
Részletek Rossini operájából

Rossini a híres Perrault-mese nyomán – mely a Grimm testvérek gyűjtésének francia változata – 1817-ben írta meg remekművét, a Hamupipőkét, mely egyik legismertebb szerzeménye lett. Történetében Don Magnificónak két lánya van, Clorinda és Tisbe, valamint egy mostohalánya, Angelina, akit Hamupipőkének csúfolnak, mert cselédsorban tartják. Eközben Ramiro herceg menyasszonyt keres, és háztűznézőbe nevelőjét, Alidorót küldi. A koldusnak öltözött Alidoro próbára teszi Magnifico lányait, de csak Hamupipőkénél talál kedvességre. Álruhában a herceg is felkeresi Magnifico házát, ahol azonnal szerelmes lesz Angelinába. Rossini olaszos dallamosságú, eleven ritmikájú muzsikáját félig szcenírozott előadásként élvezhetik a hozzánk érkező gyerekek!

Műsor: Rossini: Hamupipőke (részletek)

Közreműködők: a DE Zeneművészeti Karának hallgatói, a Kodály Filharmonikusok művészei
Vezényel: Kovács László

Our offer


Műsor: Haydn: A teremtés, Hob. XXI:2

Több éve hagyomány, hogy a zene világnapja alkalmából a debreceni Kölcsey Központban rendezi meg hangversenyét a Kodály Filharmónia Debrecen. A közönség jelképes áron, regisztrációs jeggyel látogathatja az eseményt.

Műsor: Kodály: Galántai táncok / Liszt: I. (Esz-dúr) zongoraverseny / Dohnányi: fisz-moll szvit op. 19 / Liszt: II. magyar rapszódia

Suggestions


Közreműködik: Kelemen Barnabás – hegedű / Kodály Filharmonikusok Vezényel: Madaras Gergely

Műsor: Mozart: c-moll mise, K. 427 / Requiem K. 626

Közreműködik: Kodály Filharmonikusok / Kodály Kórus (karigazgató: Kocsis-Holper Zoltán) Vezényel: Somogyi-Tóth Dániel

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.