Program


A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertje
3

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertje

Műsor:
Prokofjev – Rimszkij-Korszakov

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 24. csütörtök, 19:00

A NEMZETI FILHARMONIKUS ZENEKAR KONCERTJE

Műsor:
Prokofjev: Kizsé hadnagy-szvit, op. 60.
Prokofjev: II. (g-moll) hegedűverseny, op. 63.
Rimszkij-Korszakov: Seherezádé, op. 35.

Közreműködik:
Arabella Steinbacher – hegedű
Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Vezényel: Dmitry Liss

A hangverseny az orosz zenetörténet két korszakából kínál ízelítőt: az első részben Prokofjev két műve a XX. század első felének modern irányzatait képviseli, a másodikban Rimszkij-Korszakov nagyszabású szimfonikus szvitje a búcsúzó későromantikát. Fontos az ábrázoló szellem, amely mind a nyitószámban, Prokofjev Kizsé hadnagy-szvitjében, mind a Seherezádéban tetten érhető. A koncert szólistája japán-német származású hegedűvirtuóz, a karmester az Uráli Filharmonikusok művészeti vezetője.

A Nemzeti Filharmonikusok novemberi műsorán szereplő Alekszandr Nyevszkij kantátához hasonlóan a Kizsé hadnagy is olyan mű, amelynek esetében Prokofjev egy filmzenéjét dolgozta át annak érdekében, hogy a muzsika a koncertrepertoárban is meggyökerezhessen. A filmzene-megbízatást nem sokkal a Szovjetunióba való visszaköltözése után kapta, ez volt egyik első munkája hazatérését követően.

1. hegedűversenyét koncertkörúton írta, s a tételek stiláris sokféleségét is ezzel magyarázta: „az 1. tétel főtémáját Párizsban vetettem papírra, a 2. tétel első dallamát Voronyezsben, a hangszerelést Bakuban fejeztem be, a bemutató pedig Madridban volt.” Hozzátehetjük: a kasztanyettet is alkalmazó finálé rondótémájának koloritja spanyolos – de a műben orosz népzenei hatásokat is felfedezhetünk.

Rimszkij-Koszakov Seherezádéja (1886) nagyszabású, széles gesztusvilágú és mindenekelőtt bámulatosan színgazdag hangszerelésű mű – sok-sok illusztratív elemmel. A koncert szólistája, Arabella Steinbacher a Nippon Zenei Alapítvány által rendelkezésére bocsátott Stradivarin játszik, a nagy múltú Dmitry Liss pedig, aki a legjelesebb orosz művészekkel muzsikált együtt, hazája nemzeti repertoárjának egyik leghitelesebb tolmácsa.

– forrás: Nemzeti Filharmonikus Zenekar –

Ajánlatunk


Európai kitekintésre készülünk az olasz zene világába Lorenzo Donati (Olaszország) vendégkarnagy irányításával. Terveink szerint bekukkanthatunk abba az olasz életérzésbe, amit a társaséneklés mind a mai napig jelent Itália földjén.

Műsor: Haydn: Krisztus utolsó hét szava a keresztfán Wagner: Parsifal: 1. felvonás – Prelűd, 3. felvonás – Nagypénteki varázs

Az Újévi gálakoncerten felcsendülnek a műfaj legismertebb dalai: szólók, romantikus duettek, vérpezsdítő ritmusok, hamisítatlan magyar dalok és az elmaradhatatlan Strauss-keringők és polkák.

Ajánló


Vendégünk Bernie Sherlock, a nemzetközi versenyeken díjnyertes New Dublin Voices alapító karnagya, az Ír Ifjúsági Kórus művészeti vezetője, a 2021-es…

Műsor: Weber: A bűvös vadász – Nyitány Lalo: Spanyol szimfónia, op. 21. Mendelssohn: I. (c-moll) szimfónia

Műsor: Schumann: a-moll zongoraverseny op. 54. Bruckner: I. (c-moll) szimfónia

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!