
A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertje
Műsor:
Prokofjev – Rimszkij-Korszakov
Műsor:
Prokofjev – Rimszkij-Korszakov
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, February 24 2022 7:00PM
A NEMZETI FILHARMONIKUS ZENEKAR KONCERTJE
Műsor:
Prokofjev: Kizsé hadnagy-szvit, op. 60.
Prokofjev: II. (g-moll) hegedűverseny, op. 63.
Rimszkij-Korszakov: Seherezádé, op. 35.
Közreműködik:
Arabella Steinbacher – hegedű
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Dmitry Liss
A hangverseny az orosz zenetörténet két korszakából kínál ízelítőt: az első részben Prokofjev két műve a XX. század első felének modern irányzatait képviseli, a másodikban Rimszkij-Korszakov nagyszabású szimfonikus szvitje a búcsúzó későromantikát. Fontos az ábrázoló szellem, amely mind a nyitószámban, Prokofjev Kizsé hadnagy-szvitjében, mind a Seherezádéban tetten érhető. A koncert szólistája japán-német származású hegedűvirtuóz, a karmester az Uráli Filharmonikusok művészeti vezetője.
A Nemzeti Filharmonikusok novemberi műsorán szereplő Alekszandr Nyevszkij kantátához hasonlóan a Kizsé hadnagy is olyan mű, amelynek esetében Prokofjev egy filmzenéjét dolgozta át annak érdekében, hogy a muzsika a koncertrepertoárban is meggyökerezhessen. A filmzene-megbízatást nem sokkal a Szovjetunióba való visszaköltözése után kapta, ez volt egyik első munkája hazatérését követően.
1. hegedűversenyét koncertkörúton írta, s a tételek stiláris sokféleségét is ezzel magyarázta: „az 1. tétel főtémáját Párizsban vetettem papírra, a 2. tétel első dallamát Voronyezsben, a hangszerelést Bakuban fejeztem be, a bemutató pedig Madridban volt.” Hozzátehetjük: a kasztanyettet is alkalmazó finálé rondótémájának koloritja spanyolos – de a műben orosz népzenei hatásokat is felfedezhetünk.
Rimszkij-Koszakov Seherezádéja (1886) nagyszabású, széles gesztusvilágú és mindenekelőtt bámulatosan színgazdag hangszerelésű mű – sok-sok illusztratív elemmel. A koncert szólistája, Arabella Steinbacher a Nippon Zenei Alapítvány által rendelkezésére bocsátott Stradivarin játszik, a nagy múltú Dmitry Liss pedig, aki a legjelesebb orosz művészekkel muzsikált együtt, hazája nemzeti repertoárjának egyik leghitelesebb tolmácsa.
– forrás: Nemzeti Filharmonikus Zenekar –
Műsor: Weber: A bűvös vadász – Nyitány Lalo: Spanyol szimfónia, op. 21. Mendelssohn: I. (c-moll) szimfónia
A reneszánsz vokálpolifónia ötszáz éve született itáliai mestere, az „egyházi zene megmentője”, Giovanni Pierluigi da Palestrina máig meghatározó alakja a kóruskultúrának, letisztult stílusának tanulmányozása kötelező anyag a zeneszerzés szakokon.
Közreműködik: Antonii Baryshevskyi – zongora / Kodály Filharmonikusok / Kodály Kórus (karigazgató: Kocsis-Holper Zoltán) Vezényel: Oksana Madarash
Marianne Poncelet meséjét, a zenélő csodafát nevelő kertészről Orbán György zenéje kelti életre.
Feledhetetlen gálaműsorra invitáljuk Önöket a musical- és operettjátszás csillagainak előadásában! Az est során nem lesz hiány érzelmekből, humorból és kacagásból,…
A Nürnbergi mesterdalnokoktól a Rózsalovagig
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.